streda, júla 29, 2009

do roka a do dňa

Vyšla som o desiatej večer na balkón. Bol ten istý vzduch. To isté ticho. Dokonca mám pocit, že aj taký istý pán na bicykli prebehol okolo záhrady ako minulý rok. Také tie letné zvuky do ticha.
Len oveľa menšia ťažoba a žiaden strach. Nepadalo to na mňa ako pred rokom, keď som sa dívala na oblohu a začalo mi dochádzať, že už otca asi neuvidím.

A nezapálila som si cigaretu ako vtedy. Dívala som sa na blikajúcu hviezdu a spomenula som si, ako sa nás otec pred rokom v nemocnici opýtal, či robíme niečo pre to, aby sme mali dieťa. Vtedy sme sa náramne pobavili. Otec bol stará škola, koncept antikoncepcie moc nepoznal.

A teraz som podvedome položila ruku na brucho, usmiala sa a v duchu dodala..."už sme urobili tatko". Asi to bol trošku ťažký rok...ale ešte nikdy, naozaj nikdy som nebola šťastnejšia. A na chvíľu som dostala pocit, že sa pod pupkom čosi pohlo...

5 komentárov:

O 29 júla, 2009 21:02 , Anonymous Anonymný povedal(a)...

:)))jhh

 
O 29 júla, 2009 21:04 , Anonymous Anonymný povedal(a)...

hrozne mi chybali tie tvoje pismenka aj ked boli casto ....hmmmm.....smutne....no teraz som sa dockala aj pismenok aj veselych... nadherna sprava, my sa uz z nej vytesujeme dlhsie sice,ale znovu som sa potesila, drzim palce. jhh

 
O 07 augusta, 2009 16:06 , Blogger Nick povedal(a)...

Hura, pises :) tesime sa s tebou

 
O 16 augusta, 2009 13:31 , Anonymous Anonymný povedal(a)...

Jeej Elka to je krasa:) Je fajn ze opät pises a je uzasne ze budes mamina! Drzim palce aby bolo vsetko OK:)
Dzordzo.

 
O 07 septembra, 2009 22:55 , Anonymous branko povedal(a)...

No nadherna sprava. Tesim sa! (Dufam, ze aj mne sa zadari napisat tento rok nieco podobne!:o)

 

Zverejnenie komentára

Prihlásiť na odber Zverejniť komentáre [Atom]

<< Domov